Vyšetrenia

Príprava na vyšetrenie

Ako sa na vyšetrenie pripraviť.

Vyšetrenie je bezbolestné, ale náročné na čas, preto si na deň vyšetrenia nič iné neplánujte.

Je dôležité, aby ste aspoň 48 hodín pred vyšetrením a predovšetkým v deň vyšetrenia vynechali cvičenie a fyzickú námahu (žiadny šport, dlhé prechádzky, nosenie ťažkých nákupov a batožín).

24 hodín pred vyšetrením PET dodržiavajte diétu s obmedzením cukrov a škrobov. Počas tejto doby nejedzte sladké a múčne jedlá, nepite sladené nápoje. Bez obmedzenia môžete jesť napr.: varené a pečené grilované mäso, zeleninu, huby, vajíčka, údeniny. Posledné jedlo je ľahká večera deň pred vyšetrením. Ráno už nejedzte, môžete piť vodu, minerálku, nesladený čaj, bez obmedzenia (doporučuje sa 1-1,5 litra). Po vyšetrení sa môžete najesť, preto je vhodné, aby ste si jedlo priniesli so sebou.

Všeobecne platí, ak pravidelne užívate lieky, zoberte ich ako ste zvyknutí. Lieky na cukrovku (tabletky) je vhodné pred vyšetrením vysadiť, postup dohodneme telefonicky.

V prípade chladného počasia sa teplo oblečte (sveter, rolák).

V niektorých prípadoch, najmä pri vyšetrení mozgu a srdca, je potrebná špeciálna príprava, po dohode s Vašim ošetrujúcim lekárom.

K pacientom pristupujeme individuálne, preto rešpektujte najmä informácie podané telefonicky našim personálom.

Ako sa majú na vyšetrenie pripraviť pacienti s cukrovkou.

Ak máte cukrovku a ste liečení diétou alebo tabletkami, dodržte vyššie uvedenú prípravu. Ak ste liečení inzulínom, nie je potrebná žiadna zmena životosprávy, nezmeňte spôsob stravovania, inzulín a tabletky na cukor nepodávajte (neužívajte) večer pred vyšetrením a ráno v deň vyšetrenia. Zoberte si ich so sebou.

Bezpečnosť pacienta

Chcete vedieť ako prebieha vyšetrenie? Pripravili sme si pre vás sériu videí, ktoré popisujú priebeh vyšetrenia a bezpečnosť pacienta pred, počas a po vyšetrení. Kliknutím na tlačítko nižšie prejdete do sekcie s videami.